загальноосвітньої школи-інтернат І – ІІІ ступенів смт. Завалля Гайворонського району Кіровоградської області
Краса доброго вчинку
(урок –
роздум для 2 класу)
За твором: В. Сухомлинський „
Горбатенька дівчинка”
Мета: вчити аналізувати та оцінювати поведінки дійових
осіб; формувати вміння визначати головну думку; удосконалювати читацькі
навички; виховувати милосердне ставлення до людей з вадами.
Тип уроку: комбінований
Методи , прийоми і форми: вправа «Прогнозування», „Взаємні запитання”,
робота в парах.
Обладнання: таблиця зі словами до тексту, ключ до гри
«Шифрувальник»
Хід уроку
І. Психопауза
Коли здається жити неспромога,
Коли здається більше сил нема,
Повір у себе і твоя тривога
Розвіється,як марево,сама...
Повір у себе, ти багато можеш,
Не опускай безсилої руки.
І сам собі найкраще допоможеш -
Лиш спробуй сам себе знайти.
Ці слова я зачитала
недаремно. Я вам бажаю у будь яких випадках, бути сильними, мужніми і милосердними.
ІІ. Перевірка
домашнього завдання
·
читати і
переказувати текст «Про що думала Марійка»
·
презентація
малюнків до твору
ІІІ.
Актуалізація
1.
Гра «Шифрувальник»
Сьогодні ми
познайомимося із новим твором В. Сухомлинського. А з яким, ви дізнаєтесь, розшифрувавши
назву.
4
|
19
|
21
|
2
|
1
|
23
|
7
|
18
|
31
|
15
|
1
|
6
|
12
|
3
|
28
|
11
|
18
|
15
|
1
|
2. Передбачення змісту твору за ключовими словами.
- Прочитайте слова.
клас
постукав
директор
дівчинка
горбатенька
учитель
благав
ні подиву
ні насмішок
цікавість
всміхались
перевів дух
спокійний
іспит
На вашу думку, який
за жанром цей твір?
- Про що в ньому буде
розповідатися? (відповіді дітей)
ІІІ.
Усвідомлення
1.Читання
тексту учителем
-
Зараз, ми
дізнаємося насправді про що розповідається в оповіданні „ Горбатенька дівчинка”. Прослухавши текст,
подумайте чи сподобалось вам оповідання і якщо так,то чим.
2.Словникова робота
- А зараз, слово нашому «Довідковому бюро» . ( підготовлений учень, пояснює, що означають
дані слова та словосполучення)
Іспит – екзамен, випробування.
Живенько відчинив – швидко.
Очі впилися - вдивлялися , почали розглядати.
Затамував подих - завмер, стишився.
3. Читання
тексту за частинами
І частина - до слів „ Вона була горбатенькаю.”
ІІ частина – до слів” Учитель полегшено...”
ІІІ частина – до кінця оповідання.
Вправа
„ Взаємні запитання”
( Після читання кожної
частини ставиться запитання за змістом
прочитаного )
Орієнтовні запитання
До І частини:
-
Чому
директор зайшов до класу?
-
Скільки учнів було у класі?
До ІІ частини
:
-
Чому
учитель затамував подих?
-
Як
зустріли діти дівчинку?
До ІІІ частини:
-
Як
пояснив директор учням, чому Оля повинна сидіти на першій парті?
-
Який
іспит здали учні класу?
ІУ. Рефлексія
1.Тести:
1. Учні схилились над:
а) букварями
б) зошитами
в) книгами
2. До класу зайшов ... з маленькою дівчинкою:
а) батько
б) учитель
в) директор
3. У їхніх очах була тільки:
а) лагідність
б) цікавість
в) здивованість
4. Учитель був тепер...: клас
витримав іспит:
а) спокійний
б) зворушений
в) задоволений
2. Робота в парах
- Дайте відповідь на запитання і поділіться ними один з одним.
а) Які почуття передані у
виділених реченнях?
( тривога, страх, задоволення,
спокій)
б) Яка головна думка
оповідання?
( - ніколи не можна сміятися над
вадами інших дітей;
-
потрібно бути терпимими до чужого горя;
-
не залишай наодинці немічних, інвалідів)
У. Домашнє завдання
1. Читати оповідання В. Сухомлинського «Горбатенька дівчинка»
2. Скласти сенкан до слова „іспит”
Література
Ярош Г.О., Седова Н.М. Сучасний урок у початковій школі. 33 уроки з
використанням технології критичного мислення // Х.:- Вид.гр. «Основа», 2005.- 240с.
Вукіна Н.В., Дементієвська Н.П. Критичне мислення: Як цього навчати. //
Х.: Видавнича група «Основа»: «Тріада+», 2007.- 112с.- (серія «Педагогічні
інновації. Майстерня»
Немає коментарів:
Дописати коментар